Eickhorn - Field Marshall Swords Series

Moderatorzy: Hermann, Hary.Z

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Eickhorn - Field Marshall Swords Series

Postautor: radko7 » 29 lip 2019, 9:50

Witam wszystkich.

Jako że postanowiłem zebrać wszystkie 9 szabli Eickhorna z w/w serii potrzebuje pomocy forumowiczów a propos literatury w tej tematyce.
Może ktoś posiada broszury, książki, plakaty (skany? ;) ) etc., wydane przez manufakturę Eickhorna z serią szabli "Field Marshall". Pozycję bardzo trudno dostępne, a jak już to kosztują jakieś kosmiczne pieniążki na portalach zagramanicą. A nóż ktoś z Was może posiada w swoich zbiorach i chciałby sprzedać, użyczyć, byłbym niezwykle wdzięczny.

W razie czego proszę o wiadomość PW lub pod moim postem.

Oczywiście, jeżeli komuś zalega i chciałby się pozbyć któregoś z egzemplarzy zamieszonych w poniższym linku, również jestem otwarty na rozmowę. 8-)

Pozdrawiam, Radek.

Link do serii:
http://www.germandaggers.com/Gallery/FMS.php
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

Awatar użytkownika
toyotomi
Administrator
Posty: 3396
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:58
Lokalizacja: EU/de

Re: Eickhorn - Field Marshall Swords Series

Postautor: toyotomi » 29 lip 2019, 19:56

Czołem Radku.

No to Waszmość podniosłeś poprzeczkę....gratuluję...!!!
Nie potrzeba Ci żadnej literatury i pomocy - jedynie dużo czasu na wertowanie domów aukcyjnych i to nie "naszych".
A i sakiewką trzeba będzie potrząsnąć.
Niejeden ma chrapkę na "wielką dziewiątkę" - co przekłada się na dostępność poszczególnych "marshall'i"
Z takim "Wranglerem" nie powinno być kłopotu, ale "Lutzow" to cholernie wysoka półka i ciężka sakiewka.
A jak mówimy o pełnej "wielkiej dziewiątce" -
- to dochodzą wszelakie warianty we wszystkich modelach, których "Roon" ma - chyba - ze sześć.

Życzę Ci wytrwałości.

pzdr.
stani
花は桜木人は武士

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Eickhorn - Field Marshall Swords Series

Postautor: radko7 » 29 lip 2019, 20:20

toyotomi pisze:Czołem Radku.

No to Waszmość podniosłeś poprzeczkę....gratuluję...!!!
Nie potrzeba Ci żadnej literatury i pomocy - jedynie dużo czasu na wertowanie domów aukcyjnych i to nie "naszych".
A i sakiewką trzeba będzie potrząsnąć.
Niejeden ma chrapkę na "wielką dziewiątkę" - co przekłada się na dostępność poszczególnych "marshall'i"
Z takim "Wranglerem" nie powinno być kłopotu, ale "Lutzow" to cholernie wysoka półka i ciężka sakiewka.
A jak mówimy o pełnej "wielkiej dziewiątce" -
- to dochodzą wszelakie warianty we wszystkich modelach, których "Roon" ma - chyba - ze sześć.
Życzę Ci wytrwałości.
pzdr.
stani


Dziękuje i wiem, że to dość czasochłonny i kosztowny "plan", ale trzeba sobie stawiać jakieś cele, bo bez nich życie nie ma sensu ;) Ostatnio zacząłem kolekcjonować świecidełka przypinane na pierś, co przełożyło się na odłożenie broni na boczny tor, pora zrewidować priorytety :mrgreen:
Blucher i Prinz Eugen świecą się już na ścianie, a wspomniany Wrangel leci z ułesa ;) Pozostała szóstka to tylko kwestia czasu i dostępności, bo jak wspomniałeś, nie wszystkie są dostępne od ręki. A i pieniążków na nie trzeba nieco zgromadzić.

- to dochodzą wszelakie warianty we wszystkich modelach, których "Roon" ma - chyba - ze sześć.


No i właśnie o taką wiedze mi się rozchodzi, ciężko mi cokolwiek znaleźć o wspomnianych modelach i wariacjach, oprócz wiedzy podstawowej. Stąd tez moja prośba, jakby ktoś coś wiedział, bądź dysponował literaturą fachową to będę wdzięczny.

Rożnice, z tego co zauważyłem występują np. w sygnowaniu głowni znakiem producenta, czy też w kolorze oplotu rękojeści. Wynika to pewnie z faktu, że były produkowany przez kilka lat i stąd te kosmetyczne udziwnienia.

Za życzenia dziękuje oczywiście :!:
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

Awatar użytkownika
Hermann
Posty: 431
Rejestracja: 10 mar 2016, 22:27
Lokalizacja: EU/Dolnyśląsk
Kontaktowanie:

Re: Eickhorn - Field Marshall Swords Series

Postautor: Hermann » 29 lip 2019, 21:55

radko7 pisze:Witam wszystkich.

Jako że postanowiłem zebrać wszystkie 9 szabli Eickhorna z w/w serii potrzebuje pomocy forumowiczów a propos literatury w tej tematyce.
Może ktoś posiada broszury, książki, plakaty (skany? ;) ) etc., wydane przez manufakturę Eickhorna z serią szabli "Field Marshall". Pozycję bardzo trudno dostępne, a jak już to kosztują jakieś kosmiczne pieniążki na portalach zagramanicą. A nóż ktoś z Was może posiada w swoich zbiorach i chciałby sprzedać, użyczyć, byłbym niezwykle wdzięczny.

W razie czego proszę o wiadomość PW lub pod moim postem.

Oczywiście, jeżeli komuś zalega i chciałby się pozbyć któregoś z egzemplarzy zamieszonych w poniższym linku, również jestem otwarty na rozmowę. 8-)

Pozdrawiam, Radek.

Link do serii:
http://www.germandaggers.com/Gallery/FMS.php


Nie pisze, nie dzwoni ................. :cry: :mrgreen:

Awatar użytkownika
toyotomi
Administrator
Posty: 3396
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:58
Lokalizacja: EU/de

Re: Eickhorn - Field Marshall Swords Series

Postautor: toyotomi » 29 lip 2019, 21:57

Czołem.
radko7 pisze:Rożnice, z tego co zauważyłem występują np. w sygnowaniu głowni znakiem producenta, czy też w kolorze oplotu rękojeści. Wynika to pewnie z faktu, że były produkowany przez kilka lat i stąd te kosmetyczne udziwnienia.

Jeżeli chodzi o lata produkcji - to jak najbardziej różnice kroju nabić, oraz kolor oplotu.
Te elementy nie są brane pod uwagę - jako warianty modelu.
Do wariantów zaliczane są różnice w szablonie dekoracyjnym oprawy danego modelu.
Oraz materiał oprawy - aluminium / mosiądz.
Np.
"Wrangel M 1693" - jedna z odmian modelu - głowa orła zwrócona w lewo, rzadko występuje.
"Roon M 1716" - jedna z odmian - pojedynczy liść dębu na kabłąku, praktycznie nie do zdobycia.
...itd...
----------------------------------------
Z literatury tematu - jedynie - Major John A. Angolia "Swords of Hitler's Third Reich".
Można ją zdobyć w cenie - za ok 75 euro - używaną.
Innych pozycji nie ma sensu kupować - słabe.

pzdr.
stani
花は桜木人は武士

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Eickhorn - Field Marshall Swords Series

Postautor: radko7 » 29 lip 2019, 23:31

Hermann pisze:Nie pisze, nie dzwoni ................. :cry: :mrgreen:


Czym prędzej się poprawie. :oops:

Z literatury tematu - jedynie - Major John A. Angolia "Swords of Hitler's Third Reich".


Dzięki wielkie, będzie trzeba nabyć w takim razie.
Co do wariantów, nie będę wydziwiał - jest za dużo innych wyzwań ;)
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Eickhorn - Field Marshall Swords Series

Postautor: radko7 » 29 sty 2020, 10:45

Literatura już na miejscu. Z tymi wariantami poszczególnych modeli dam sobie póki co spokój, narazie wyzwaniem jest zdobycie wszystkich modeli Eickhorna z serii, pozostało jeszcze... 6 :roll: :oops: :? Poszukiwania trwają :ugeek:
Załączniki
20200129_104911.jpg
Publikacja z roku 1988
20200129_104948.jpg
Publikacja z roku 1969
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.


Wróć do „Literatura tematyczna - broń biała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość