Odznaczenia

Czyli o wszystkim i o niczym

Moderatorzy: Hermann, shi-go

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Odznaczenia

Postautor: radko7 » 24 sie 2018, 21:50

Czy mamy wśród użytkowników tego forum osoby posiadające wiedze na temat odznaczeń pierwszo- i drugo-wojennych? Wiem że zdarza się, iż osoby kolekcjonujące broń białą zajmują się również zbieractwem w/w tematyki.
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

Awatar użytkownika
Hermann
Posty: 431
Rejestracja: 10 mar 2016, 22:27
Lokalizacja: EU/Dolnyśląsk
Kontaktowanie:

Re: Odznaczenia

Postautor: Hermann » 24 sie 2018, 22:20

A co chcesz wiedzieć, jakąś tam wiedzę posiadam, ale do doskonałości to mi sporo brakuje ;)

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Odznaczenia

Postautor: radko7 » 25 sie 2018, 10:40

Potrzebuje opinii co do oryginalności niżej załączonego odznaczenia pancernego:
Załączniki
20180621_191304.jpg
714736539_2_644x461_odznaka-pancerna-pab-dodaj-zdjecia_rev003.jpg
20180621_191430.jpg
Bez tytułu.png
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

wal
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:21

Re: Odznaczenia

Postautor: wal » 25 sie 2018, 14:47

Czołem,

Wg mnie jest to oryginał.Dobrze by było abys jeszcze dorzucił zdjęcie tyłu w ujęciu bocznym,
tak aby było widac ,,agrafkę"i sposób jej zamocowania.W ujęciu bocznym też widok miejsca po ułamanym dolnym
elemencie zapięcia.
Przyjmuję że odznakę wykonano z cynku.
pozdrawiam
Waldek.

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Odznaczenia

Postautor: radko7 » 25 sie 2018, 18:32

Wrzucę to co mam, a jak będzie niewystarczające to za kilka dni będę ja miał w rekach to zrobię szczegółowe.
Załączniki
714736539_2_644x461_odznaka-pancerna-pab-dodaj-zdjecia_rev003.jpg
20180621_191346.jpg
20180621_191356.jpg
20180621_191337.jpg
20180621_191327.jpg
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

Awatar użytkownika
pietka
Posty: 393
Rejestracja: 19 sie 2016, 23:05
Kontaktowanie:

Re: Odznaczenia

Postautor: pietka » 25 sie 2018, 20:22

Powitać niskim ukłonem!
Tak się zastanawiałem jak dyplomatycznie ująć i opisać to co pomyślałem, ale chyba pójdę żywiołem.
Forum „szabla” nosi miano. Akcept dla innej broni białej autor i twórca tegoż przez powołanie odpowiednich działów wprowadził, ale dla galanterii poza białobronnej stanowcze NIE! A już, wybacz Wasz radko7, nie na osobę krytykę piszę, dla pytań czy taka blaszka czy insza oryginał czy chłam, wg mnie miejsca tu być nie powinno. Takich for setki, takich ‚dyskusji’ tysiące, a takich wąsko specjalistycznych kilka. Głośne veto dla odejścia od fundamentum!
Wybaczcie uniesienie, ale emocje zagrały wsparte sobotnim trunkiem wieczornym. Kolegę radko7 przepraszając jeśli uraziłem, o usunięcie posta wnoszę.
Pozdrawiam
Tomek
pietka.pol.pl

wal
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:21

Re: Odznaczenia

Postautor: wal » 25 sie 2018, 20:46

Uważam że panel dyskusyjny nie dotyczący bialej broni ,może śmialo służyć do podejmowania takich tematów.
Powracając do odznaczenia,myślę że przy agrafce bylo kombinowane.Sama agrafka wygląda mi na dorabianą, odznaczenie jak na moje
oko jest raczej na pewno oryginalne.
Jest to tylko moja opinia,nie jestem i nie czuję się ekspertem w tej dziedzinie,chociaż temat odznaczeń nie jest mi obcy.
pozdr
Waldek

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Odznaczenia

Postautor: radko7 » 25 sie 2018, 22:05

pietka pisze: Głośne veto dla odejścia od fundamentum!


Przy zakładaniu tego tematu miałem pewne wątpliwości o których piszesz. Postaram się ograniczyć tego typu "wstawki" do minimum, ciekawość moja wzięła górę.
@wal dziękuję za Twoją opinię, faktycznie całe zapięcie z pewnością jest "po przejściach", niestety nie mam szczegółowych informacji na ten temat. Jak dla mnie, nawet przy dorabianej szpilce i pomimo braku haczyka jest to cenny eksponat do kolekcji.
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

wal
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:21

Re: Odznaczenia

Postautor: wal » 26 sie 2018, 10:22

Pietka powiedział;
...dla pytań czy taka blaszka czy insza oryginał czy chłam, wg mnie miejsca tu być nie powinno..
muszę rzec że tutaj z lekka słoma wystaje z butów Waszmości.

Awatar użytkownika
toyotomi
Administrator
Posty: 3408
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:58
Lokalizacja: EU/de

Re: Odznaczenia

Postautor: toyotomi » 26 sie 2018, 12:02

Waszmościowie.

Nie mam zamiaru - i ochoty - na rozwiązywanie spraw personalnie arbitralnych.
Nie po to utworzono tę platformę i nie takimi problemami ma się zajmować.
Wszelkiego rodzaju personalne wycieczki są nie nie na miejscu, jak i godne pożałowania.
Stawiające to forum na równi z wszechobecnym chłamem internetowym - a tego chciałem i chcę unikać.
Traktując tę platformę jako dobre i profesjonalne narzędzie, merytorycznie rozwiązujące problemy w tematyce.

Utworzyłem dział - Panel dyskusyjny nie dotyczący białej broni - jako miejsce w którym można pakować tematy,
które nie będą zaśmiecały tematów sensu stricto dotyczących białej broni.

Nie chcę sobie uzurpować prawa do oceny - jaki temat może - a jaki nie może być wstawiany w ten dział.
Jednocześnie zostawiając to do oceny użytkowników inicjujący dany temat.

Osobiście popieram zdanie Mości Tomasza.
pietka pisze:Forum „szabla” nosi miano. Akcept dla innej broni białej autor i twórca tegoż przez powołanie odpowiednich działów wprowadził, ale dla galanterii poza białobronnej stanowcze NIE!

A dotyczy to min. falerystyki - która reprezentowana jest przez liczne fora, w których zasiadają wybitni znawcy,
mający wszelakie predyspozycje, do rozgryzania problemów związanych z oryginalnością tych że artefaktów.
Forum "Szabla" nie musi - i nie powinno - wchodzić w drogę i kompetencje falerystom.

Gdy zakładałem to forum - ze strony falerystów z IOH, miałem propozycję utworzenia działu z medalami.
Zgodziłem się to uczynić, pod warunkiem że dział ten przekażę w całości w zarządzanie specjalistom od medali.
Nie podjęli się tego - więc taki dział nie istnieje.
Z biegiem czasu zrozumiałem, że to była dobra decyzja - tak jak pisze Tomasz
pietka pisze:Takich for setki, takich ‚dyskusji’ tysiące, a takich wąsko specjalistycznych kilka.

Niech więc "Szabla" - pozostanie wąsko specjalistycznym miejscem.

Waszmości Radku - sam zdecyduj co zrobić z tym tematem.
Mogę podpowiedzieć że o "jakości" medali możesz się dowiedzieć na kilku dobrych forach.

Waszmości Waldku
wal pisze:muszę rzec że tutaj z lekka słoma wystaje z butów Waszmości.

Musisz przyznać - że stwierdzenie to było co najmniej nie na miejscu i - rzecz jasna - kwalifikuje się do przeprosin.
Tak jak nikt Tobie nie zarzucał - że coś tam Ci gdzieś wystaje
gdy napisałeś -
wal pisze:Uważam że panel dyskusyjny nie dotyczący bialej broni ,może śmialo służyć do podejmowania takich tematów.

Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów i zdań - nie będąc narażonym na epitety jak i wszelaką ocenę.

Mości Panowie - moja prośba - trzymajmy poziom.

pzdr.
stani
花は桜木人は武士

Awatar użytkownika
Hermann
Posty: 431
Rejestracja: 10 mar 2016, 22:27
Lokalizacja: EU/Dolnyśląsk
Kontaktowanie:

Re: Odznaczenia

Postautor: Hermann » 26 sie 2018, 12:34

Czołem Waćpanom,
jako jeden z "ojców założycieli" naszego forum, chciałbym wyrazić swe zdanie, w trakcie tworzenia działów forum dość dużo rozmawialiśmy właśnie o tym co Stachu wcześniej był uprzejmy ująć czyli co z użytkownikami, którzy nie skupiają się jedynie na kolekcjonerstwie broni białej a ich zainteresowania są szersze i dotyczą również oporządzenia, falerystyki, i rzeczy powiązanych. Jednak przedstawiciele owych nie wyrazili zainteresowania prowadzeniem swoich działów, więc stworzyliśmy dział "Panel dyskusyjny nie dotyczący białej broni", który ma ową lukę wypełnić i ukierunkowany jest jednoznacznie na tematykę NIE ZWIĄZANĄ z BRONIĄ BIAŁĄ, czyli sowita "mydelnica", ;) w której każdy z Nas, może pisać wszystko i o wszystkim co mu się żywnie podoba (za wyjątkiem tematów politycznych !!) i o ile zainteresuje swoim tematem "współbiesiadników" to wywiąże się dyskusja na odpowiednim dla forum poziomie, jeżeli nie - temat pozostanie "martwy". Radek umieścił swój post w tym że właśnie dziale i nie ma w tym nic dziwnego - gdyż temat nie dotyczy broni białej - i jeżeli ktoś ma wiedzę w temacie to powinien, w myśl dobrej praktyki tego forum, takową się podzielić, jeżeli natomiast nie ma - to przeczytać i "odłożyć na półkę" ;) I to by było na tyle.

Awatar użytkownika
Hermann
Posty: 431
Rejestracja: 10 mar 2016, 22:27
Lokalizacja: EU/Dolnyśląsk
Kontaktowanie:

Re: Odznaczenia

Postautor: Hermann » 26 sie 2018, 12:42

I wracając do tematu, zerknij tutaj, choć w różnych opiniach strona nie idealnych opinii:

http://www.warrelics.eu/forum/panzerkam ... ze-210264/

oraz popytaj tutaj:

http://forum.ioh.pl/viewforum.php?f=33& ... 8d4d949987

wal
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:21

Re: Odznaczenia

Postautor: wal » 26 sie 2018, 19:08

...Musisz przyznać - że stwierdzenie to było co najmniej nie na miejscu i - rzecz jasna - kwalifikuje się do przeprosin...
Absolutnie się z powyższym nie zgadzam.
pozdrawiam
Waldek.

Awatar użytkownika
pietka
Posty: 393
Rejestracja: 19 sie 2016, 23:05
Kontaktowanie:

Re: Odznaczenia

Postautor: pietka » 26 sie 2018, 19:32

Ad rem non ad personam argumentum było u mnie, u kolegi zaś odwrotnie, co pod rozwagę Waści zostawiam.

Nisko się kłaniając
Pozdrawiam
Tomek
pietka.pol.pl

Awatar użytkownika
toyotomi
Administrator
Posty: 3408
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:58
Lokalizacja: EU/de

Re: Odznaczenia

Postautor: toyotomi » 26 sie 2018, 21:23

wal pisze:...Musisz przyznać - że stwierdzenie to było co najmniej nie na miejscu i - rzecz jasna - kwalifikuje się do przeprosin...
Absolutnie się z powyższym nie zgadzam.
pozdrawiam
Waldek.

Oczywiście - masz takie prawo - nie zgadzać się z czym tylko chcesz.
Nikt - jednak - nie dał Ci prawa, obrażać kogokolwiek na tym forum

Albo przemyślisz to jeszcze raz, albo będziemy się musieli pożegnać.
może to pomoże Ci podjąć decyzję
Decyzja należy - tylko i wyłącznie - do Ciebie.

pzdr.
stani
花は桜木人は武士


Wróć do „Panel dyskusyjny nie dotyczący białej broni”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość