Literatura Broni Białej

Czyli o wszystkim i o niczym

Moderatorzy: Hermann, shi-go

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Literatura Broni Białej

Postautor: radko7 » 01 paź 2017, 10:37

Witam serdecznie, nie wiedziałem w jakim dziale więc na wstępie proszę o wyrozumiałość Moderatorów :)

Jako, że jestem początkującym adeptem w tej niezwykle interesującej tematyce, mam prośbę, mianowicie czy istnieje możliwość otwarcia działu dotyczącego dostępnej na rynku literatury nt. broni białej? W której nie tylko będą wrzucane interesujące pozycje książkowe, ale też materiały dostępne w naszych prywatnych zbiorach, oferty sprzedaży owych podręczników etc.

Mnie osobiście interesuje broń biała Niemiecka, jednak z tego co widzę na portalach literatura tego dotycząca i dostępna jest bardzo licha. Za każdą sugestię będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Waszmościów :) Howk!
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

Awatar użytkownika
toyotomi
Administrator
Posty: 3396
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:58
Lokalizacja: EU/de

Re: Literatura Broni Białej

Postautor: toyotomi » 01 paź 2017, 12:06

Czołem -radko7

No pewnie że istnieje możliwość otwarcia takiego działu, chociaż będzie to w większości wklejanie linków do księgarni.
Oczywiście młodszym [stażem] pasjonatom, może to pomóc, a raczej ułatwić poszukiwania literatury tematycznej.
radko7 pisze:Mnie osobiście interesuje broń biała Niemiecka, jednak z tego co widzę na portalach literatura tego dotycząca i dostępna jest bardzo licha.

-radko7 - literatura dotycząca broni niemieckiej jest bardzo bogata. Oczywiście są to pozycje anglo. lub niemiecko-języczne.
Polskojęzyczne praktycznie nie istnieją, a jeżeli coś znajdziesz, to opracowanie dosyć "płaskie" i powierzchowne.
W Polsce jest to strefa niszowa i nie opłaca się wydawcom tłumaczyć i drukować.
Oferty księgarń - również internetowych - łącznie zza oceanu są w pełni zadowalające i "drążące temat" dogłębnie.
O portalach handlujących typu "allleeee-coś tam" - zapomnij.
Biorąc pod uwagę broń niemiecką, sięgnąć musisz do źródeł - czyli Niemiec. Gwarantuję - do wyboru do koloru.
Chociaż i trochę grosza trzeba będzie wyłożyć, ale warto.
radko7 pisze:W której nie tylko będą wrzucane interesujące pozycje książkowe, ale też materiały dostępne w naszych prywatnych zbiorach,

Z tymi materiałami w prywatnych zbiorach - to tak do końca nie jest proste.
Jeżeli kolekcjoner posiłkuje się tylko literaturą istniejącą na rynku, to nic nie przeszkadza aby taką pozycję wrzucił na forum.
Ale jeżeli prowadzi własną pracę analityczno-badawczą, to takich materiałów na forum nie zobaczysz.
No może w znikomym procencie takie materiały zobaczą światło dzienne w sieci.

pzdr.
stani
花は桜木人は武士

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Literatura Broni Białej

Postautor: radko7 » 01 paź 2017, 13:29

Faktycznie, polskojęzyczne pozycje ograniczają się praktycznie do nazwiska Janusz Jarosławski, przynajmniej z tego co udało mi się znaleźć, są też w ciągłej sprzedaży: "Niemieckie Szable Bojowe 1742 - 1918", "Niemieckie Szable i pałasze paradne".
Dlatego uważam, że taki temat byłby dość pożyteczny, każdy przecież ma coś w swoich zbiorach, a dla laików każdy tytuł i nazwisko autora może otworzyć niezbadane dotąd zakątki ;) Czasami ktoś chce się tych zbiorów pozbyć, sprzedać, była by to zarazem platforma do tego typu wymiany.

A jeżeli chodzi o pozycje niepolskojęzyczne (a tak jak Wspomniałeś jest w 90%), to jeżeli są do tego bogato zilustrowane to da się coś z tego wyciągnąć w moim przypadku hehe
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

Awatar użytkownika
toyotomi
Administrator
Posty: 3396
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:58
Lokalizacja: EU/de

Re: Literatura Broni Białej

Postautor: toyotomi » 01 paź 2017, 14:49

-radko7
radko7 pisze:dla laików każdy tytuł i nazwisko autora może otworzyć niezbadane dotąd zakątki

Zgadzam się w całości, no i mamy nowy dział na forum.
花は桜木人は武士

Wolfman
Posty: 42
Rejestracja: 29 sie 2016, 8:02

Re: Literatura Broni Białej

Postautor: Wolfman » 05 paź 2017, 9:49

Polecam pozycje z wydawnictwa Atlant (rosyjski+angielski). Tanie nie są, ale jakość zdjęć i informacji doskonała.
Co do niemieckiej broni:
http://atlant-tpg.ru/nemeckoe_kholodnoe ... omakh.html
2 tomy, razem blisko 800 stron i setki zdjęć.


Wróć do „Panel dyskusyjny nie dotyczący białej broni”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość