Nasza armia .

Czyli o wszystkim i o niczym

Moderatorzy: Hermann, shi-go

mika
Posty: 171
Rejestracja: 08 sie 2020, 8:36

Nasza armia .

Postautor: mika » 14 sie 2023, 10:55

Czołem Panowie i Panie . Jutro święto i defilada najnowocześniejszego uzbrojenia RP. Jak to jest naprawdę ? Czy biało -czerwona w rzeczywistości jest silna czy to tylko slogan [pic]?Osobiście poznałem wp przez półtora roku w latach '91-'93 ubiegłego wieku . Ciekaw jestem waszych opinii. Pozdrawiam wszystkich .

Awatar użytkownika
radko7
Posty: 329
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:50
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza armia .

Postautor: radko7 » 22 sie 2023, 11:00

Mogę Ci napisać tylko tyle, mam wielu znajomych wojaków i większość z nich tylko czeka na 15 aby zacząć żyć i pracować normalnie. Ciągłe wyjazdy na wchód to żadna przyjemność, 3 tygodnie w namiocie i tydzień w domu - i tak na okrągło. Jeżeli mowa o 300k armii to ja życzę powodzenia w obliczu zbliżającej się apokalipsy demograficznej. Jeżeli nadal w służbach będzie rządziła polityka, propaganda a nie faktyczna troska o to co najważniejsze - czyli o ostatnie ogniwo i jego indywidualne potrzeby/wyposażenie.
Niestety wiele osób nie ma zielonego pojęcia o atmosferze która panuję wśród żołnierzy/fszy - szczególnie jak nie mają kogoś w rodzinie z kim można o tym porozmawiać. Nie wiem jak było 15-20 lat do tyłu ale obecnie to postępująca erozja kadr. I nie ma znaczenia ile abramsów, himarsów i innego sprzętu kupimy, realna siła armii to ludzie.
Nieustannie poszukuję niemieckiej szabli paradnej 8-)
Pozdrawiam, Radek.

Erih
Posty: 942
Rejestracja: 16 kwie 2019, 20:37

Re: Nasza armia .

Postautor: Erih » 22 sie 2023, 18:57

Czołem Towarzystwu.
radko7 pisze:Nie wiem jak było 15-20 lat do tyłu ale obecnie to postępująca erozja kadr. I nie ma znaczenia ile abramsów, himarsów i innego sprzętu kupimy, realna siła armii to ludzie.

Było o wiele gorzej. A nawet widoków na nowy sprzęt nie było. Ot, dorzynało się to co pozostało po UW.
Pozdrawiam Marcin


Wróć do „Panel dyskusyjny nie dotyczący białej broni”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości